Battery Charger for Unplugged Teachers

Battery Charger for Unplugged Teachers (Dobite si baterky)

    A ste si otvorili túto stránku, pravdepodobne učíte angličtinu, alebo máte s jej vyučovaním niečo spoločné. A keďže sa zaujímate o to, čo je v SAUA/SATE nové, asi hľadáte pomoc, radu, informácie, alebo aspoň nejakú inšpiráciu pre Vašu prácu.

    Učím angličtinu niekoľko rokov a vpadla som do toho rovnými nohami. Ako jediná prvostupniarka, ktorá vedela trochu po anglicky, začala som učiť v 1. až 4. ročníku. Učila som ako nekvalifikovaná a hoci som neskôr diaľkovo vyštudovala AJ pre 1. stupeň, necítm sa natoľko skúsená a vzdelaná, aby som už žiadne ďalšie vedomosti nepotrebovala.

    Práve v SAUA/SATE som stretla kolegyne, ktoré mi veľmi pomohli. Svojimi skúsenosťami, radami, ale aj tým, že ma poslali za tými správnymi ľuďmi. A naozaj som mala šťastie na šikovných ľudí. Poradili, pomohli a postrčili ma trochu ďalej.

    Je veľa učiteľov, ktorí radu potrebujú, ale aj takých, ktorí sú ochotní dobrú radu poskytnúť. A veľa takých, ktorí sa potrebujú navzájom stretnúť.

    Radi by sme týchto ľudí privítali v našom začínajúcom projekte. Nazýva sa „Battery Charger for Unplugged Teachers“ a jeho cieľom je, ako z názvu vyplýva, dobýjať batérie učiteľom angličtiny. Dopĺňať si vedomosti, nápady, načerpať energiu a vymieňať skúsenosti.

    Začíname s malou skupinou učiteliek na Myjave. Budeme sa stretávať raz mesačne na dve hodiny, ktoré sme nazvali „Hours for ourselves“.

 
Počas jedného  stretnutia  (dátum stretnutia si zvolia účastníci) budeme mať možnosť:

  • spoznať kolegov a kolegyne
  • porozprávať sa po anglicky
  • dozvedieť sa vždy niečo nové (témy vyberajú účastníci)
  • zdokonaliť si vlastnú znalosť jazyka
  • stretnúť zaujímavých hostí
  • odniesť si nápady, materiály, dobrý pocit a „dobité baterky“.

Naše prvé stretnutie sa koná v máji. Chceme vyjsť v ústrety požiadavkám učiteliek a na ďalšich stretnutiach v budúcom školskom roku sa venovať témam, ktoré ich najviac zaujímajú.

Naše skúsenosti z prvých stretnutí uverejníme na tejto stránke. Ak sa Vám náš nápad páči a myslíte si, že by sa skupina aktívnych učiteliek našla aj vo Vašom regióne, ozvite sa nám, prosím, na adresu zuzicam@gmail.com.

Boli by sme veľmi radi, keby sme mohli spolupracovať s viacerými skupinami. Viac hláv, viac rozumu.